Tryskanie podvozkov automobilov suchým ľadom


Používanie strojov na výrobu suchého ľadu na čistenie motorového priestoru automobilov sa v súčasnosti využíva v autoservisoch, ako aj v automobilových výrobných spoločnostiach. Táto metóda je však pre mnohých ľudí stále nezvyčajná. Niektorí sa obávajú o bezpečnosť, iní sa obávajú, či odvedie adekvátnu prácu.

Je teda čistenie suchým ľadom vhodné pre celé auto, nielen pre motorový priestor?

Prečo by ste mali svoje auto pravidelne čistiť

Pravidelné čistenie vášho vozidla pomôže udržať jeho bezproblémový chod. Okrem toho má pravidelné čistenie auta niekoľko veľkých výhod, ako napr:

Bezpečná prevádzka vozidla

Počas jazdy je bezpečnosť vždy najvyššou prioritou. Nielen preto, aby ste ochránili seba, ale aj ľudí okolo vás. Svoje vozidlo by ste mali pravidelne čistiť kvôli kontrole, ak sa stane niečo zlé. Ak auto nečistíte, na karosérii vozidla sa vytvárajú škvrny a mastnota. Okrem toho sa prilepia na motorový priestor a spôsobia nestabilitu vozidla počas cesty. V niektorých prípadoch môžu dokonca spôsobiť požiar.

Zachovanie hodnoty vozidla

Pravidelné čistenie vozidla vám pomôže udržať hodnotu vozidla pred rýchlym znížením jeho hodnoty. Časom sa hodnota vozidla zníži v závislosti od prejdenej vzdialenosti, ako aj od vzhľadu vozidla. Čistenie vozidla preto pomôže udržať vzhľad vozidla v stave ako nové.

Vyhnite sa hrdzavému stavu

Ako bolo uvedené vyššie, škvrny od prachu, zeminy a oleja, ktoré sa na karosérii držia dlhší čas, vytvoria stopy hrdze, ak s nimi nebudete dôkladne zaobchádzať. To ovplyvňuje nielen estetiku vozidla, ale aj bezpečnosť osôb, ktoré ho riadia.

Je čistenie suchým ľadom bezpečné pre auto ?

V súčasnosti existuje mnoho riešení na čistenie automobilov. S našimi skúsenosťami spoločnosť ROVELLE odporúča na čistenie automobilov používať zariadenie na čistenie suchým ľadom, pretože čistenie suchým ľadom:

  • je neabrazívne a nepoškodzuje zariadenie
  • je nehorľavé a neobsahuje vodu
  • neprodukuje žiadny sekundárny odpad

Zariadenie na tryskanie so suchým ľadom sa široko uplatňuje nielen v priemyselnej oblasti, ale aj pri konzervovaní architektonických diel, historických pamiatok alebo odstraňovaní starých náterov stien.

Ďalšie výhody pri čistení auta pomocou tryskania suchým ľadom

Absolútne čistenie: toto zariadenie na čistenie so suchým ľadom dokáže vyčistiť a maximálne upraviť povrch vozidla, dokonca aj tie najnepríjemnejšie škvrny a oleje.

Nepoužívajte čistiace chemické prostriedky: Pri používaní zariadenia na tryskanie suchým ľadom nebudete potrebovať iné čistiace chémie. Vďaka tomu sa vyhnete potenciálnym nebezpečenstvám. Musíte však tiež vedieť, ako nastaviť čistiaci stroj so suchým ľadom na bezpečnejšie používanie.

Žiadne poškodenie povrchu vozidla: Pri molekulárnej veľkosti dokáže suchý ľad vyčistiť povrch vozidla čo najviac bez toho, aby došlo k poškodeniu vonkajšieho laku. Aby ste však zabezpečili, že lak nebude poškodený, musíte pred čistením nastaviť niekoľko potrebných parametrov.

Šetrné k životnému prostrediu: Zariadenie na čistenie so suchým ľadom je šetrné k životnému prostrediu. Okrem toho, že suchý ľad je čistý a bezpečný, je tiež dôležité si uvedomiť, že sa získava ako vedľajší produkt iných priemyselných procesov - t. j. vyrába sa z regenerovaného CO₂. Neprodukuje CO₂ ani nepridáva CO₂ do atmosféry, a preto neprispieva k skleníkovému efektu.

Ak plánujete čistiť podvozok vozidla suchým ľadom, odporúčame kontaktovať profesionálov. Neodborné použitie môže spôsobiť poškodenie automobilu.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť akýkoľvek podvozok.

Cena za čistenie suchým ľadom sa môže líšiť v závislosti od množstva, znečistenia a prístupu, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk