Tryskanie sódou, pieskom, guličkami, orechom alebo granátom. Ktorá metóda je vhodná pre váš projekt?


Na účinné odstránenie hrdze a prípravu povrchu na náter a tmel je potrebné použiť správny brúsny materiál. V opačnom prípade môžu médiá priniesť nepriaznivý výsledok alebo niekedy dokonca poškodiť pôvodný výrobok.

Existujú rôzne typy metód pieskovania.

Piesok kremičitý alebo oxid kremičitý

Zjednodušene povedané, oxid kremičitý, známy aj ako oxid kremičitý alebo kremeň, nie je nič iné ako obyčajný piesok. Pieskovanie kremičitým pieskom bolo bežne používanou metódou odstraňovania nečistôt z povrchov; dôvodom je veľkostná konzistencia častíc piesku a jeho ostrosť. Tieto dve vlastnosti robia z piesku dobré médium na otryskávanie povrchu. Táto konkrétna metóda však stráca svoje čaro, pretože na trhu sa objavili iné lepšie médiá. Okrem toho môže toto médium spôsobovať aj niektoré druhy respiračných ochorení.

Sóda

Ako už názov napovedá, pieskovanie sódou sa vzťahuje na použitie sódy v procese pieskovania. Je to médium, ktoré možno použiť ako dobré abrazívum na odstránenie hrdze alebo nežiaducich nečistôt z povrchu bez poškodenia vrstvy pod ním. Na abráziu jemných materiálov môže byť sóda celkom dobrou voľbou.

Pieskovanie ocele

Médium, ktoré sa používa na pieskovanie ocele, je oceľová drť. Tento typ abrazíva zanecháva hladký povrch a často sa uprednostňuje vďaka svojej rýchlej reznej povahe.

Sklenené guľôčky

Sklenené perličky sú obľúbené pre svoj matný a saténový povrch. Táto zrnitosť má veľmi jemné materiály, ktoré dodávajú povrchu pekný lesk. Tento typ tryskania sa môže použiť na prerábanie skrine alebo odstraňovanie laku zo starého auta.

Tryskanie granátom

Ide o ďalšiu ekologickú alternatívu. Granáty môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Môžu mať aj drsné hrany alebo môžu byť tromlované, aby mali zaoblenejšie hrany. Podobne ako sklo je to možnosť tryskať s nízkym obsahom prachu a oxidu kremičitého, ktorá je bezpečná na použitie v blízkosti vody. Je ideálny pre hliník a sklolaminát, uzavreté nádrže, suché doky a iné.

Je tiež recyklovateľný a predstavuje nízkonákladovú možnosť. Granátový brúsny piesok možno bez problémov použiť na prípravu na priemyselné lakovanie alebo práškové lakovanie.

Orechové tryskanie

Toto šetrné médium, ktoré je šetrné k životnému prostrediu, je najlepšie na odstraňovanie náterov alebo zapečených karbónových usadenín z kovov, ako je železo a oceľ. Možno ho použiť aj na čistenie vnútorných častí a odstraňovanie graffiti.

Otryskávanie štetinami

Pri tomto type pieskovania sa nepoužíva samostatné médium, ale štetiny z oceľového drôtu sa otáčajú na povrchu, čím sa odstránia všetky nečistoty, ktoré povrch má, a zanechajú ho pekný a hladký. Táto metóda sa často používa na čistenie kovových povrchov s určitou formou korózie.

Týmito rôznymi technikami možno vykonať rôzne typy prác. Ak máte nejasnosti, ktorú z nich si vybrať, odporúčame vám obrátiť sa na odborníkov, aby s vami diskutovali a nasmerovali vás na správnu cestu.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a otryskať akýkoľvek povrch ktorýmkoľvek abrazívom.

Cena za abrazívne tryskanie sa môže líšiť v závislosti od množstva, znečistenia a prístupu, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk