Renovácia dreveného nábytku


Bezprašné tryskanie na obnovu dreva

Ak sa práve dozvedáte o bezprašnom tryskaní, možno chápete, že tento proces je hybridom medzi pieskovaním a elektrickým umývaním. Možno si však neuvedomujete, že bezprašné otryskávanie je dostatočne šetrné na použitie na mäkšie materiály, ako je drevo. Verte alebo nie, bezprašné tryskanie je reálnou možnosťou na odstraňovanie a obnovu dreva.

Reštaurovanie dreva

Ak máte kus starého dreva, možno si nemyslíte, že je možné obnoviť jeho pôvodný vzhľad.

Môžete to však urobiť!

Už nebudete musieť zostať s nábytkom, ktorý má starý, sivý vzhľad a zatuchnutý zápach. Namiesto toho môžete jeho drevu vrátiť pôvodný vzhľad.

Medzi bežné metódy patria napr:

  • Chemické čistenie
  • Pieskovanie
  • Tryskanie sódou
  • Bezprašné tryskanie
  • Čistenie dreva pomocou chémie
  • Jedným z najbežnejších spôsobov je použitie chemických prostriedkov

Bohužiaľ, ľudia si neuvedomujú, aké drsné môžu byť chemické prostriedky pre drevo. Chémia môže úplne zničiť štrukturálnu integritu dreva. Jednoducho povedané, chémia je pre starožitné drevo príliš drsná a nie je užitočnou voľbou.

Okrem toho musíte byť pri používaní chemických prostriedkov opatrní. Ak by ste použili chémiu, musíte sa uistiť, že preniknú do každej štrbiny dreva. Chemické čistenie je teda vhodnou voľbou len pre malé projekty. Ak ju používate na veľké projekty, napríklad na celý dom, vaša aplikácia bude nedôsledná.

Pieskovanie drevených povrchov

Ďalšou metódou obnovy dreva, s ktorou sa môžete stretnúť, je pieskovanie.

Mnohí ľudia sú voči tejto metóde skeptickí a kladú si otázku:

"Môže sa drevo pieskovať? Poškodí pieskovanie drevo?"

Ľudia, ktorí si kladú tieto otázky, majú pravdu. Nezáleží na tom, či pieskujete drevený nábytok alebo pieskujete drevenú vlečku, výsledky sú rovnaké.

Pieskovanie je pre drevo príliš silné.

Ak sa pokúšate pieskovať staršie drevo, výrazne riskujete. Nemôžete vedieť, aká je štrukturálna integrita dreva alebo s akým typom dreva máte do činenia. Hoci môžete drevo nakoniec vyčistiť, môžete tiež spôsobiť aj trvalé poškodenie dreva. Takéto poškodenie je nezvratné.

Tryskanie drevených povrchov sódou

Ďalšou štandardnou metódou obnovy dreva je tryskanie sódou.

Tryskanie dreva sódou tiež nie je práve najpraktickejšia možnosť. Tryskanie sódou je podobné pieskovaniu, len namiesto piesku sa používa jedlá sóda. Ako si viete asi predstaviť, tryskanie sódou na dreve spôsobuje poriadny neporiadok.

Sóda skončí všade.

Ak sa chystáte otryskávať sódou v interiéri, musíte sa uistiť, že máte k dispozícii dostatočné vetranie. Musíte sa tiež uistiť, že všetko zakryjete, inak sóda skončí na všetkom.

Ak to viete, má zmysel jednoducho presunúť tryskanie sódou do exteriéru. Ani to však nie je reálna možnosť. Jedlá sóda zdecimuje vašu vegetáciu. Všetka okolitá tráva a rastliny po dopade sódy na ňu odumrú.

Takže hoci nakoniec vyčistíte drevo, vonku môžete napáchať viac škody ako úžitku.

Reštaurovanie dreva bezprašným tryskaním

Čo teda môžete urobiť na vyčistenie dreva?

Našťastie existuje možnosť, ktorá prekonáva ostatné. Bezprašné tryskanie je podobné pieskovaniu, len nie je také drsné.

Jednou z prvých vecí, ktoré zistíte pri porovnaní pieskovania dreva a bezprašného tryskania, je skutočnosť, že bezprašné tryskanie kombinuje vodu s abrazívom. Pri pieskovaní sa nepoužíva nič iné ako piesok. Na druhej strane bezprašné tryskanie používa abrazívum a vodu.

To je významná výhoda použitia bezprašného tryskania na obnovu dreva.

Nemusíte sa obávať poškodenia dreva. Bezprašné tryskanie je síce dostatočne výkonné na odstránenie rokmi zapečenej špiny a nečistôt, ale zároveň dostatočne šetrné na zachovanie štrukturálnej integrity dreva.

Okrem toho sa nemusíte starať o to, kde sa bezprašné otryskávanie vykonáva. Bezprašné tryskacie stroje sú mobilné. Možnosti bezprašného otryskávania je možné jednoducho použiť kdekoľvek. Ak chcete obnoviť veľké množstvo dreva, napríklad starú stodolu, bezprašné otryskávanie je reálnou možnosťou.

Okrem toho sa nebudete musieť obávať rovnakých problémov ako pri tryskaní sódou. Keďže pri bezprašnom tryskaní sa používa voda, nevzniká žiadny prach ani nečistoty. Voda prach "stlmí".

Jediné, čoho sa budete musieť obávať, je odtok vody. Voda je však úplne bezpečná a nepoškodí žiadne okolité rastliny.

Bezprašné otryskávanie je investícia, ktorú sa oplatí urobiť pre budúcnosť vášho dreva. Zavolajte nám alebo nás kontaktujte ešte dnes a dozviete sa viac o tom, ako vám môžu naše služby bezprašného otryskávania pomôcť.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE otryskať akékoľvek drevené povrchy.

Cena za bezprašné tryskanie sa môže líšiť v závislosti od množstva, znečistenia a prístupu, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk