Pieskovanie tehly a pohľadového betónu


Pieskovanie je technika povrchovej úpravy, ktorá sa používa na ošetrenie rôznych typov materiálov. V tomto článku sa pozrieme na dva typy povrchovej úpravy - pieskovanie tehly a pohľadového betónu.

Pieskovanie tehly

Tehla je tradičný stavebný materiál používaný na stavbu budov a iných konštrukcií. Pieskovanie tehly sa používa na vytvorenie hrubšieho a prírodného povrchu. Pieskovanie odstraňuje najvrchnejšiu vrstvu tehly a zanecháva za sebou matný povrch, ktorý vyzerá prírodný a rustikálny.

Pieskovanie tehly môže byť vykonané pomocou špeciálnych pieskovacích strojov a pieskovacej trysky. Proces zahŕňa aplikáciu piesku pod vysokým tlakom na povrch tehly, aby sa odstránila vrchná vrstva a zanechal sa za sebou hrubší povrch.

Pieskovanie tehly sa často používa na ošetrenie stien v interiéri aj exteriéri, na vytvorenie rustikálneho alebo prírodného vzhľadu. Tento proces tiež umožňuje farbám tehly zosvetliť a odkryť jej pôvodný charakter.

Pieskovanie pohľadového betónu

Pohľadový betón je populárnym materiálom používaným na vonkajšie a vnútorné povrchy. Jeho štruktúra umožňuje vytvoriť rôzne povrchové úpravy a dodáva stavbám moderný a estetický vzhľad. Napriek tomu však môže byť náchylný k opotrebovaniu a strate svojho pôvodného vzhľadu. Ak je to prípad vášho pohľadového betónu, pieskovanie môže byť účinným spôsobom, ako docieliť jeho krásu.

Čo je pieskovanie pohľadového betónu?

Pieskovanie pohľadového betónu je technika, ktorá sa používa na vyhladenie a odfiltrovanie hrubšej povrchovej vrstvy betónu. Počas procesu sa používa abrazívny piesok, ktorý sa na betón aplikuje pomocou pieskovacej pištole. Piesok pomáha odstrániť nerovnosti, nečistoty a zároveň vytvára na povrchu jemnú textúru. Výsledkom je hladký a matný povrch, ktorý pripomína kameň alebo mramor.

Výhody pieskovania pohľadového betónu

Vylepšenie vzhľadu: Pieskovanie pomáha vytvárať na povrchu betónu autentickejší vzhľad, ktorý pripomína prírodný kameň alebo mramor. Betón sa tak stáva zaujímavejším a estetickejším materiálom na vonkajšie aj vnútorné obklady.

Jednoduchosť údržby: Povrch pieskovaného pohľadového betónu je menej náchylný na znečistenie a ľahšie sa udržiava. Stačí ho po pieskovaní naimpregnovať.

Ako prebieha proces pieskovania pohľadového betónu?

Pieskovanie pohľadového betónu môže byť zložitý proces a vyžaduje si skúseného odborníka, ktorý vie, ako k materiálu správne pristupovať. Tu sú niektoré kroky, ktoré sa zvyčajne vykonávajú počas procesu pieskovania:

Príprava povrchu: Pred začatím pieskovania je dôležité povrch betónu dôkladne očistiť.

Zaistenie bezpečnosti: Pieskovanie môže byť veľmi hlučné a prašné, a preto je dôležité zabezpečiť sa proti týmto nebezpečenstvám. Zvyčajne sa používajú ochranné okuliare, respirátory a iné ochranné pomôcky.

Aplikácia piesku: Špeciálne pieskovacie zariadenie s vysokým tlakom aplikuje piesok na povrch betónu, pričom odstraňuje zvyšky nečistôt a škvŕn. Postupujte pomaly a dôkladne, pričom sa uistite, že ste pieskovaním pokryli celý povrch a dosiahli požadovaný vzhľad.

Na záver: Po dokončení pieskovania dôkladne očistite povrch od pieskovacieho materiálu a ostatných nečistôt. Nechajte povrch poriadne preschnúť a potom naneste ochranný náter alebo inú povrchovú úpravu podľa potreby.

Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia pri práci s pieskovacím strojom a používať ochranné vybavenie. Tiež sa uistite, že máte dostatočné skúsenosti a znalosti na používanie pieskovacieho zariadenia, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia povrchu.

Pokiaľ rozmýšľate nad pieskovaním tehly alebo pohľadového betónu, firma ROVELLE je skvelou voľbou. Kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí vám môžu poskytnúť viac informácií o tomto procese a pomôžu vám zabezpečiť, aby pieskovanie prebehlo bezproblémovo a povrch bol pripravený na ďalšiu finálnu úpravu.

Cena za pieskovanie tehly alebo pohľadového betónu sa môže líšiť v závislosti od množstva a hrúbky znečistenia, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk