Čo je pieskovanie drevených zrubov a prečo si vybrať toto pieskovanie


Pieskovanie drevených zrubov je dôležitou údržbou, ktorá pomáha chrániť drevo pred poškodením a predlžuje životnosť zrubu. Pieskovanie je proces, pri ktorom sa pomocou piesku a tlaku odstraňuje stará farba, nánosy alebo nečistoty z povrchu dreva. V tomto článku sa vám pokúsime opísať, ako pieskovanie pomáha udržiavať drevené zruby v dobrom stave a akým spôsobom by sa malo vykonávať.

Drevené zruby sú často vystavené tvrdým poveternostným podmienkam, ktoré môžu spôsobiť poškodenie ich povrchu. Ak sa drevo nechráni, môže sa začať odlupovať, štiepiť alebo hniť. Pieskovanie pomáha odstrániť vrstvu poškodeného dreva a pripraviť povrch pre novú vrstvu ochranného náteru.

Ako na to?

Predtým, ako sa začne pieskovanie, je dôležité zabezpečiť, aby bol povrch dreva suchý a čistý. To znamená, že by sa malo vyčistiť všetko suché lístie, prach alebo nečistoty z povrchu. Ak sú zruby príliš znečistené, mali by sa pred pieskovaním umyť pomocou vody a nechať poriadne vyschnúť.

Pieskovanie drevených zrubov by malo byť vykonané profesionálnym strojom na pieskovanie. Takéto zariadenie zvyčajne využíva piesok alebo iné abrazívne médium na odstránenie starého náteru a nečistôt z povrchu dreva. Je dôležité použiť vhodné médium, aby sa zabránilo poškodeniu povrchu dreva.

Pri pieskovaní by sa malo použiť správne nastavenie tlaku, aby sa predišlo poškodeniu dreva. Ak sa použije príliš vysoký tlak, môže to poškodiť povrch dreva alebo ho zbytočne štiepiť. Ak sa použije príliš nízky tlak, neodstránia sa dostatočne všetky nečistoty.

Po dokončení pieskovania by sa mal povrch dreva ošetriť ochranným náterom, ktorý pomáha chrániť drevo pred vplyvom poveternostných podmienok. Ochranný náter by sa mal nanášať v smeroch rovnobežných s vláknami dreva a mal by byť dostatočne hrubý, aby zabránil neskoršiemu vplyvu poveternostných podmienok.

Výhody pieskovania zrubov

Výhody pieskovania drevených zrubov sú viaceré. Prvou výhodou je, že odstraňuje starý náter a povrchové nečistoty, ktoré sa na dreve nahromadili. Týmto spôsobom sa zlepšuje adhézia novej vrstvy náteru na drevo, čím sa predlžuje jeho trvanlivosť a ochrana pred poveternostnými vplyvmi.

Ďalšou výhodou pieskovania je, že zlepšuje vzhľad dreva. Odstránením povrchových nečistôt sa vynoria kvalitné a prírodné farby dreva, ktoré dávajú zrubu jeho charakteristický vzhľad. Tento proces tiež pomáha zmierniť viditeľné známky opotrebenia a staroby na drevenom povrchu.

Okrem toho pieskovanie drevených zrubov pomáha eliminovať hmyz a iné škodlivé organizmy, ktoré sa môžu na dreve usadiť a poškodiť ho. Tento proces tiež zabraňuje hromadeniu plesní a húb, ktoré môžu spôsobiť poškodenie dreva.

Pieskovanie drevených zrubov sa najlepšie vykonáva profesionálmi, ktorí majú skúsenosti s týmto procesom. Pri výbere služby pieskovania drevených zrubov je dôležité zvoliť si kvalitného a spoľahlivého poskytovateľa, ktorý dokáže vykonať prácu s najvyššou kvalitou.

Pokiaľ rozmýšľate nad pieskovaním dreveného zrubu, firma ROVELLE je skvelou voľbou. Kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí vám môžu poskytnúť viac informácií o tomto procese a pomôcť vám zabezpečiť, aby pieskovanie prebehlo bezproblémovo a povrch bol pripravený na ďalšiu finálnu úpravu.

Cena za pieskovanie zrubov sa môže líšiť v závislosti od veľkosti zrubu a miery znečistenia, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk