Otryskanie zrubov suchým ľadom


Otryskanie zrubov suchým ľadom je modernou a efektívnou metódou čistenia drevených konštrukcií, ktorá sa čoraz častejšie používa v stavebníctve. Táto metóda využíva suroviny, ktoré sú prirodzene neškodné pre životné prostredie, a je preto veľmi populárna medzi majiteľmi zrubov a záhradných chatiek.

Spočíva v aplikácii suchého ľadu na povrch, ktorý sa rýchlo ochladí a následne rozpína, čím sa z neho uvoľnia pevné častice a odstránia sa nečistoty.

Výhody otryskania zrubov suchým ľadom

Otryskanie zrubov suchým ľadom má niekoľko výhod oproti tradičným metódam čistenia, ako sú napríklad použitie chemických prostriedkov alebo brúsenie. Medzi tieto výhody patrí:

Bez použitia chemikálií: Suchý ľad je plne ekologický a netoxický materiál, ktorý je získavaný z CO2. Jeho využitie vylučuje potrebu použitia chemických prostriedkov, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie ľudí a životné prostredie.

Rýchlosť a efektivita: Otryskanie zrubov suchým ľadom je veľmi rýchla a účinná metóda čistenia. Oproti tradičnému brúseniu alebo čisteniu kefou, otryskanie suchým ľadom umožňuje odstrániť nečistoty a farbu zo zrubov rýchlejšie a s menším úsilím.

Bez poškodenia dreva: Suchý ľad má dostatočne nízku tvrdosť, takže pri otryskávaní nedochádza k žiadnemu poškodeniu dreva. Oproti tomu môžu brúsenie alebo použitie chemikálií zanechať na dreve škvrny a iné poškodenia.

Úspora času a nákladov: Otryskanie zrubov suchým ľadom umožňuje účinne odstrániť nečistoty a farbu zo zrubov rýchlejšie a s menším úsilím, čo môže znamenať výraznú úsporu času a nákladov na prácu.

Ako funguje otryskanie zrubov suchým ľadom?

Otryskanie zrubov suchým ľadom je veľmi jednoduchý proces. Fungovanie otryskania zrubov suchým ľadom spočíva v aplikácii suchého ľadu na povrch dreva za vysokého tlaku pomocou špeciálneho otryskávacieho zariadenia. Pri kontakte so suchým ľadom sa nečistoty, povlak a iné nečistoty uvoľňujú z povrchu dreva a potom sú rýchlo odstránené tlakom vzduchu.

V procese otryskania sa používa suchý ľad, ktorý sa skladuje v špeciálnych kontajneroch pri teplote -79 °C. Keď sa suchý ľad aplikuje na povrch dreva, rýchlo sa mení z pevnej formy na plyn, pričom vzniká malé množstvo oxidu uhličitého. Tento plyn pomáha pri odstraňovaní nečistôt a prachu z povrchu dreva.

Otryskanie zrubov suchým ľadom je bezpečná a účinná metóda čistenia, ktorá je obľúbená v mnohých oblastiach, vrátane renovácií historických budov, čistenia strojov a vybavenia.

Ak hľadáte efektívny a bezpečný spôsob na očistenie povrchu dreva, otryskanie zrubov suchým ľadom môže byť tou správnou voľbou pre vás. Nie je to iba účinná, ale aj rýchla metóda, ktorá vám umožní dosiahnuť perfektný povrch a ušetriť čas a námahu pri čistení a príprave povrchu dreva.

V prípade, že renovujete alebo potrebujete očistiť váš drevený zrub alebo iné drevené časti domu či chaty, neváhajte kontaktovať firmu ROVELLE a našich obchodných zástupcov, ktorí Vám pripravia nezáväznú bezplatnú cenovú ponuku na mieru.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk