Mokré pieskovanie ako účinná metóda čistenia fontán od vodného kameňa


Mokré pieskovanie je účinná metóda čistenia fontán od vodného kameňa. Pri mokrom pieskovaní sa zvyčajne používa zariadenie na mokré pieskovanie, ktoré poskytuje potrebný tlak, vodu a piesok, ktoré sa zmiešajú v špeciálnom zariadení pred aplikáciou na fontánu. Vysokotlaková voda umožňuje piesku preniknúť do štruktúry fontány a odstrániť nečistoty a usadeniny, zatiaľ čo piesok pomáha zbaviť sa tvrdého vodného kameňa.

Piesok používaný na mokré pieskovanie má zvyčajne veľkosť zŕn okolo 0,1 - 0,5 mm a môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ako je napríklad silikátový piesok alebo hliníkový oxid. Pri aplikácii na fontánu je dôležité dodržiavať určitý tlak a vzdialenosť pieskovacieho stroja od povrchu, aby sa predišlo poškodeniu fontány.

Mokré pieskovanie môže byť účinné aj pri odstraňovaní farieb alebo rôznych vrstiev nánosov na povrchu fontány. Je však dôležité poznamenať, že táto technika môže byť náročná na vybavenie a môže vyžadovať profesionálneho odborníka na čistenie fontán.

Mokré pieskovanie je jednou z možností pri čistení fontán od vodného kameňa. Tento postup zahrnuje použitie piesku a vody pod vysokým tlakom, aby sa odstránili nečistoty a vodný kameň. Pri tomto čistení musíme brať do úvahy niektoré výhody ale aj nevýhody.

Výhody mokrého pieskovania pri čistení fontán
  1. Mokré pieskovanie je veľmi efektívne pri odstraňovaní vodného kameňa. Používa sa na povrchy z kameňa, betónu alebo tehál, ktoré sa vyskytujú v mnohých fontánach.
  2. Metóda je rýchla a účinná, čo znamená, že môžete rýchlo a ľahko vyčistiť fontánu a obnoviť jej pôvodný vzhľad.
  3. Mokré pieskovanie je aj ekologické, pretože nevyžaduje použitie chemikálií na čistenie, ktoré by mohli ohroziť zdravie a životné prostredie.
Nevýhody mokrého pieskovania pri čistení fontán
  1. Znečistenie okolia: Mokré pieskovanie môže vytvárať prach a splodiny, ktoré môžu znečistiť okolie okolo fontány a môžu mať negatívny vplyv na zdravie okoloidúcich.
  2. Poškodenie materiálu: Pieskovanie ako také môže poškodiť niektoré materiály, ako je napríklad mramor alebo kameň, ktoré sú často používané pri výrobe fontán.
  3. Zvýšené náklady: Mokré pieskovanie vyžaduje použitie špeciálnej technológie a zariadenia, ktoré môžu byť nákladné.
  4. Potreba odborného zariadenia: Mokré pieskovanie vyžaduje použitie špeciálneho zariadenia a odborných znalostí na správne použitie a údržbu tohto zariadenia.

Je dôležité si uvedomiť, že pri čistení fontán od vodného kameňa pomocou mokrého pieskovania by mala byť použitá vhodná ochranná výbava, pretože piesok a voda môžu byť nebezpečné pre zdravie. Navyše, niektoré typy povrchov by nemuseli byť vhodné pre mokré pieskovanie, preto by mal byť tento proces uskutočnený odborníkmi, ktorí majú skúsenosti s čistením fontán a vedia, ako použiť správnu techniku.

Pred rozhodnutím o použití tejto metódy čistenia sa odporúča zhodnotiť výhody a nevýhody a zvážiť, či je to najvhodnejšia metóda pre konkrétne čistenie fontán.

Ak plánujete čistiť fontány mokrým pieskovaním, odporúčame kontaktovať profesionálov. Neodborné použitie môže spôsobiť poškodenie a môže dokonca ohroziť samotné fungovanie fontány.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť akékoľvek fontány či historické pamiatky.

Cena za mokré pieskovanie môže líšiť v závislosti od množstva, znečistenia a prístupu, preto neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, ktorí Vám vypracujú nezáväznú cenovú ponuku pripravenú špeciálne pre Vás!

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,

+421 948 843 371
tryskaniezapad@rovelle.sk

Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice

+421 948 843 371
treyskaniezapad@rovelle.sk

Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice

+421 948 900 788
tryskaniestred@rovelle.sk

Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou

+421 948 966 824
tryskanievychod@rovelle.sk

Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie

+421 948 966 824
tryskaniezapad@rovelle.sk